Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

Царський курган – Керч

Поблизу міста Керч, з вершини гори Мітрідат добре видно два сірих пагорба. Це знамениті Мелек-Чесменський і Царський курган. Всередині них – кам’яні склепи, німі свідки колишньої слави Пантікапея. Обидві пам’ятки побудовані, ймовірно, в другій половині IV століття до н.е.

Царський курган – поховальний пам’ятник 4 ст. до н. е., в 5 км від Керчі. Належав одному з боспорських царів, швидше за все Левкон I (389-349 рр.. До Р.Х.), при якому Боспор досяг могутності і економічного розквіту. Споруда складається з похоронної камери і коридору. Неповторне враження від вигляду пам’ятки історі. Стіни складені з величезних вапнякових квадратів. Довжина коридору 36 м, звід коридору утворює 11 рядів плит, послідовно нависають уступами: шлях в загробний світ простому смертному близький, але вихід з нього дуже далекий.

Царський курган був відкритий в 1837 році. Цей час в історії Керченського півострова відомо як «період золотої лихоманки». Розкопки велися під керівництвом директора Керченського музею старожитностей, Антона Ашика.

Сподіванням археологів не виправдались, курган виявився порожнім. Провівши роботи, дослідники виявили тільки залишки дерев’яного саркофага і кілька черепків глиняного посуду.

Усипальниця була розграбована ще в далекому минулому. Проте, судячи за величиною її, пафосністю та імпозантності, вважають, що в ній був похований представник династії Спартокідів – боспорський цар Левкон I (389-349 рр.. До н.е.). Розмірами цей курган значно перевершує Мелек-Чесменський: висота його досягає 17 метрів, довжина кола 260, діаметр 80 метрів. Унікальною є кладка зведення кургану – ідеально рівні кола, складені з кам’яних плит насухо.

Кінематографісти знаходять їх дуже придатними для неземної архітектури. У Царського кургану можна також оглянути лапідарій – різнорідне збори античних старожитностей: стели, саркофаги, постаменти. Під насипом заввишки 17 м знаходиться високий кам’яний склеп (8,5 м). В даний час курган і сам склеп доступний для огляду.

Царський курган – це унікальна споруда, що не має аналогів серед відомих пам’яток античної архітектури!

Tagged , , ,