Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

Острів Бора-Бора (Bora Bora Island)

Бора-Бора – один з Підвітряних островів архіпелагу Острови Товариства у Французькій Полінезії в Тихому океані.

Бора-Бора є атол типової форми – з центральною горою, оточеній кораловим рифом з численними моту. Центральний острів складається переважно з базальтової лави, в той час як моту з уламків коралів і нашарувань піску. Витягнутий центральний острів має 9 кілометрів в довжину і 5 кілометрів в найширшому місці.Поселення знаходяться виключно на узбережжі, у той час як порослі пишною рослинністю внутрішні частини острова малодоступні. Кільцева дорога з твердим покриттям, протяжністю в 32 км, опоясує острів, роблячи доступним переміщення між прибережними поселеннями і готелями, в той час як внутрішня частина острова в деяких місцях доступна тільки на машинах підвищеної прохідності. Населення Бора-Бора складає близько 7500 осіб. Найбільше поселення Вайтапе (приблизно 4000 жителів), розташоване в західній частині острова напроти головного проходу в лагуну, який настільки глибокий, що здатний пропускати навіть великі круїзні теплоходи.

острів в Тихому океані

острів в Тихому океані

Заселення Островів Товариства в рамках полінезійської експансії відбувалося відносно пізно. У першій хвилі заселення були досягнуті острови Фіджі, Самоа, Тонга і в ув’язненні Маркізькі острови, звідки вже приблизно в 400 році відбулося заселення Островів Товариства. Європейським першовідкривачем острова вважається Джеймс Кук. Вперше висадився він на Бора-Бора лише в 1777 році в ході своєї третьої подорожі. Інші джерела, вважають першовідкривачем британського офіцера Самуеля Уолліса, який під час свого кругосвітнього плавання у 1767 році відвідав Острови Товариства і відкрив острів Таїті. 2 квітня 1786, французький мореплавець Луї Антуан де Бугенвіль досяг острова Таїті і оголосив Острови Товариства, володінням Франції, заснувавши тим самим сучасну Французьку Полінезію. Під час другої світової війни, Бора-Бора, після атаки японської морської авіації на Перл Харбор 7 грудень 1941, стає важливою базою постачання США в південній частині Тихого океану. Американська армія містила на острові нафтобазу, злітно-посадкову смугу і базу гідролітаків. Численні тактично важливі області острова були захищені за допомогою берегових батарей і зенітних установок, проржавілі залишки яких можна виявити і зараз. Тим не менше під час війни база жодного разу не піддалася атаці і в 1946 році була розформована.

острів в Тихому океані

Сьогодні Бора-Бора є частиною територій у Французькій Полінезії. Грошовою одиницею Французької Полінезії є тихоокеанський франк, вартість якого фіксована по відношенню до євро. Економіка острова майже повністю залежить від туризму. Бора-Бора, поряд з Таїті, вважається одним з найбільш відкритих для туристів островів південної частини Тихого Океану. Острів рясніє численними готелями вищої цінової категорії, відвідуваними більшою частиною американськими і японськими туристами. Безліч готелів класу «люкс» розташовані на моту та пропонують відпочиваючим житло розташоване на палях безпосередньо в лагуні. Головним атракціоном Бора-Бора є лагуна з її багатим підводним світом. У глибині лагуни мешкають барракуди й акули, яких, під наглядом інструктора, дозволяється годувати. Найбільш відомим атракціоном для пірнальників є «дорога скатів», що представляє собою ділянку лагуни населений великою кількістю різних видів скатів. Варті споглядання руїни більш ніж 40 Мара (церемоніальні майданчики), велика частина яких розташована в околицях села Фаануі.

Tagged ,