Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

Абу-Сімбел (Abu Simbel)

Абу-Сімбел – скеля на західному березі Нілу, в якій висічені два знамениті давньоєгипетських храми під час правління Рамзеса II (XIII століття до н.е.). Знаходиться в Нубії, в 280 км на південь від Асуана.

Видатна майже до самої річки скеля з дрібнозернистого пісковика, заввишки 100м, названа на ієрогліфічних написах «священною горою» і, як можна припустити, була укріплена фортифікаційними спорудами, і тому місцевість у написах названа «фортецею Рамессополісом». Сучасна назва Абу-Сімбел походить від скелі, на якій, в тому місці, де річка робить до неї вигин, висічений в барельєфі єгипетський чоловік, в загостреному фартусі в якому арабські мореплавці побачили подібність хлібної заходи; тому зображення це названо «Абу-Сімбел», батько хліба (від араб. sinbel – колос), а потім ця назва присвоєна була і всій групі скель з їх храмами.

Один з храмів, великий, був споруджений на честь самого царя Рамзеса II, другий, малий, – на честь його першої дружини, цариці Нофретарі.

У першому з них, що відрізняється, добре збереглися важливими історичними зображеннями і написами, зображений цар, що поклоняється самому собі, тобто його божественний образ, якому поклоняється цар-людина. Оточений іншими божествами, він виділяється у вигляді величезної фігури, зверненій спиною до скелі. Біля входу в храм, з боків, висічені в скелі чотири колосальних зображення сидячого царя, висотою приблизно в 20 м. У храмі є 365 вікон. Кожен день на сході сонця, світло потрапляє в різні вікна.

22 лютого – у день народження Рамзеса, світло падає на груди статуї, 20 жовтня – день сходження на трон, світло падає на корону.

Абу-Сімбел

Попереду малого храму стоять шість статуй, висічених барельєфів, а саме з кожного боку по два зображення царя і по одному – цариці. На фігурі другого колоса, у південній частині храму, вирубано грецький напис, залишена іонійськими найманцями, які прийшли сюди в час правління Псамметиха I (VII століття до н.е.), під час переслідування відступаючих від Елефантини до Ефіопії воїнів.

Tagged ,