Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

В Австралії знайдені останки тиранозавра

останки Тиранозавра в Австралії

останки Тиранозавра в Австралії

Палеонтологи знайшли свідчення того, що динозаври виду T. Rex мешкали і в південній півкулі. До цих пір копалини останки цих хижих ящерів знаходили виключно на північ від екватора. І ось недавно, як пише журнал Science, в Австралії знайдено тазова кістка різновиди тиранозавра. Вона належала ящерові зростанням приблизно 3 метри і вагою близько 80 кг. Він володів куди меншими розмірами, ніж його північний родич – класичний тираннозавр, який досягав 12 метрів в довжину і важив до 4 тонн. Такі гіганти з’явилися на пізніх етапах еволюції цього виду.Телеканал Бі-Бі-Сі повідомляє, що знахідка, зареєстрована під номером NMV P186069, була зроблена в штаті Вікторія в Австралії, в добре відомому палеонтологам місці, де було знайдено чимало інших скам’янілих останків динозаврів.

Ця мінералізована кістка довжиною лише 30 см має вік приблизно 110 мільйонів років. Вона кладе край суперечкам про те, мешкали чи тиранозавра на південь від екватора.Доктор Роджер Бенсон, співробітник кафедри палеонтології Кембриджського університету, заявив: “Хоча у нас поки що є тільки одна кістка, вона свідчить про те, що 110 мільйонів років тому невеликі тиранозавра водилися по всьому світу.

Ця знахідка дуже важлива для розуміння того, як еволюціонувала ця група динозаврів “.Його співавтор, доктор Пол Барретт з Лондонського музею природної історії, вважає, що “відсутність тиранозаврів на південних континентах ставало все більш аномальним, оскільки знахідки на півдні інших” північних “видів динозаврів робилися все частіше”.Ця знахідка свідчить про те, що представники виду тиранозаврів поширилися по всьому світу на початкових етапах своєї еволюції. Вона також вказує на те, що інші викопні останки ящерів цього виду можуть бути виявлені в Африці, Південній Америці та Індії.Протягом 65 мільйонів років існування динозаврів єдиний суперконтинент Пангея розколовся на кілька менш великих протоконтінентов завдяки дрейфу тектонічних плит.Даний тираннозавр жив у період, коли процес фрагментації Пангеї зайшов вже досить далеко, і континенти Південної Америки, Антарктики, Африки та Австралії відділилися від Євразії, але ще не розділилися між собою.