Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

Королівська пивоварня Крушовіце – виробник істинного напою королів

«Боже мій, як я обожнюю пиво …» – цю фразу вимовляє незрівнянна міс Джулія Ламберт – зірка лондонської театральної сцени, що входить до вищих аристократичні кіл.
Її пристрасть до популярного і найдавніщого напою – пива – поділяє практично весь світ, не зважаючи на стани та епохи. Зі  Стародавнього Єгипту, де вперше відтворили на світ цей хмільний напій, історія пролилася по всьому світу і тільки про найуспішніших пивоварів згадують сьогодні. Ми ж торкнемося історії Королівської броварні Крушовіце.

Kralovsky Pivovar Кrusovice (Королівської пивоварня Крушовіце) бере своє коріння з 1517 року, коли по Святовячлавскому договору чеської аристократії було дозволено варити пиво на їх власних фермах. Якийсь Іржі Бирка з Насиле успадкував ферму з пивоварнею в селі Крушовіце поблизу міста Раковнік (Центральночеський край). Сьогодні це один з самих старовинних пивоварних заводів в Чеській республіці.

Перший письмовий документ щодо заснування пивоварного заводу датується 1581 роком. Саме тоді Іржи Бирка запропонував королю Рудольфу II купити свою пивоварню в Крушовіце з прилеглими до нього лісами, полями і Хмільником, тоді то і була складений опис всієї його власності, зараз цей документ зберігається на першому поверсі старої пивоварні Krusovice, де проводяться численні екскурсії та дегустації.

Пивоварня Крушовіце историчне фото

Пивоварня Крушовіце историчне фото

Історія продовжується. У серпні 2007 року голландська компанія Heineken NV придбала пивоварний завод Krusovice у німецької Radeberger Gruppe KG. У результаті цієї угоди компанія Хайнекен стала одним з основних експортерів чеського пива.

Час не стоїть на місці і разом з ним Королевська пивоварня Крушовіце. Тепер, коли щоразу наповнюється пляшка цим солодом, ніхто вже й не пам’ятає, що саме це пиво пив нині відомий, а тоді ще бешкетний і простий хлопчина, Арнольд Шварценеггер. Так багато реформ всередині себе переживає навіть не кожна держава і не кожен може похвалитися списком історичних діячів, який знає на пам’ять кожен другий житель Чехії.

Tagged , , , ,