Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

На гірськолижних курортах тривають снігопади

Про перший сніг, що випав в Альпах, ми дізналися саме 10 тижнів тому. З тих пір снігопади в Європі практично не припинялися. Майже всі основні гірськолижні курорти відкрилися для катання в термін, багато – на тиждень раніше: всі траси на висотах понад 1000 м були покриті справжнім снігом.

Особливо багато випало снігу в італійських Доломітових Альпах, а в Піренеях був встановлений рекорд з величини сніжного покриву на самому початку зимового сезону. На східному узбережжі Північної Америки сезон також стартував під час, в той час як на західному узбережжі і в Скелястих горах снігу було мало, проте потім снігопади посилилися і там. У минулий понеділок в Скво Веллі швидкість збільшення сніжного покриву склала 2,5 см на годину.

Незважаючи на відверту радість любителів зимового спорту, в Альпах сніг доставив багато клопоту. Все частіше з’являлися повідомлення про відключення електрики в австрійських селах, закритих аеропортах, перекритих шосе і залізних дорогах. Все сильніше росла ступінь лавинної небезпеки – величезні маси снігу через що почався потепління погрожували обрушитися на гірськолижні траси.

В Австрії, на курорті Нассфельд / Хермагор за останні тижні випало 120 см снігу, в Бад Гаштайні – 96 см. На Мелльтальском глетчер глибина снігу досягає 310 см, в Обергургле – 235 см. Тільки лише за минулі вихідні в Кітцбюелі випало 55 см снігу, в Марія Альм, де вже лежить 70 см, на цьому тижні очікуються подальші снігопади.

сніг на гірськолижних курортах

У Баварії, в районі масиву Цугшпітце і в прикордонному з Австрією Кляйнвальсертале повідомляється про 1 метрі снігу, завтра снігопади відновляться. На плато Цугшпітце сніговий покрив досягає 180 см, на Альпшпітце – 70 см. Причому сніг товстим шаром лежить не тільки у високогір’ї, а й, приміром, в середній Німеччини: у тюрінгському лісі глибина сніжного покриву до минулої п’ятниці досягала 60 см, а в вихідні в середньогір’ї (Рупольдинг і Унтернберг) випало ще по 50-60 см

Рекордні снігопади минулого тижня в горах Швейцарії не надто порадували гірськолижниць Кубка світу з гірських лиж: у Ст.Моріце були відмінені змагання зі швидкісного спуску. Тільки лише в минулі вихідні тут випало 50 см снігу. У Церматті додалося 85 см, в Саас Феї – 65 см. Загальна глибина сніжного покриву в Саас Феї досягає 380 см, в Дізентісе – 3,5 метра.

Минулого тижня 60 см снігу випало у Франції – як в Альпах, так і у Французьких Піренеях. На 40 см стало більше снігу в Монженевре і на 20 см у Валь д’Ізер. Всюди росте небезпека сходження лавин. На багатьох курортах висота снігового покриву перевищує 2,5 метра. Особливе здивування викликають сильні снігопади в Піренеях, де минулої зими зі снігом були великі проблеми. У Бакейра Беретт починаючи з 29 жовтня снігу випало 435 см, а в Андоррі в даний час для катання відкриті всі станції.

У минулі вихідні снігопади пройшли і на півночі Європи. У Норвегії відкрито 50 курортів, на восьми з яких у вихідні випало по півметра снігу. Однак не по всій Європі зі снігом все в порядку. Проблеми залишаються на сході. Так в Болгарії для катання відкриті траси лише в Банско, і це на відносно високо розташованому курорті з сучасною системою засніження.