Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

Подорож з дітьми – коротко про головне

Зараз вже на всіх світових курортах готові до прийому навіть самих маленьких туристів. Але, вирушаючи на відпочинок з дитиною, важливо пам’ятати про деякі особливості такої поїздки.

Переліт

За прийнятими практично у всіх авіакомпаніях світу правилами маленькі діти (до 2-х років) у літаках літають безкоштовно. У розряд винятків потрапляють польоти в бізнес-класі, там за дитину потрібно платити 10% від вартості квитка. У тому і в іншому випадку дитина окремого місця не отримує і летить на колінах у батьків. Такої незручності можна уникнути, якщо дитина зовсім ще грудна і вміщується в колисці. Їх на борту більшості авіакомпаній  видають  безкоштовно. Є тільки два але. Перше колисок мало, і, щоб не вийшло непорозуміння, варто заздалегідь попередити авіакомпанію і турфірму. Друге люлька дуже навіть невелика, і, якщо ваш малюк встиг вирости більш ніж на 60 см., він там не поміститься. Але сумувати не варто в салон можна взяти коляску, тільки без коліс, їх доведеться здати в багаж. І з малюком, і з коляскою для польоту знадобиться перший ряд крісел в літаку. Тому приїжджати на реєстрацію потрібно з великим запасом часу. Навіть якщо ви проходите через VIP-зал, немає повної гарантії, що ваше місце буде вільним. До речі, місць для переодягання та перепеленання в літаку не передбачено, все доведеться робити на руках. Будьте готові!

Коли вже прилетіли

Якщо ваша мета не Париж, не Лондон, а простий іноземний курорт, потрібно бути готовим до труднощів. В аеропортах маленьких міст часто буває задушливо. Пиття для дитини потрібно брати обов’язково. Митницю в таких аеропртах проходять у загальній черзі. Краще самим підійти до митникам та попроситися вперед.

В готелі

З розміщенням проблем не буде, якщо адміністрацію попередили заздалегідь. Дитина, природньо, живе безкоштовно. У всіх готелях є ліжка для дітей, причому декількох видів. Це може бути манеж, звичайне ліжко для маленьких або стандартне додаткове ліжко для дітей старшого віку. У чотири-і п’ятизіркових готелях ванни стерильні, і дитину можна купати безпосередньо в них. З памперсами та іншими потрібними речами за кордоном проблем не буває. Іграшки на курортах продаються скрізь і, як правило, набагато дешевше, ніж у нас. Більшість готелів сплановані так, що номери з видом на море або виходять на басейн з прилеглим до нього баром. Музика до глибокої ночі, гучні голоси для дитини дуже шумно. Відкрити вікно вночі не можна, а під кондиціонером малюк може застудитися. Так що видом на море краще пожертвувати. Для дітей старше року в п’ятизіркових та деяких чотиризіркових готелях є денна і нічна няня (бебі-сітер). Її послуги коштують 10-15$ на годину. Вдень з дитиною можуть займатися в гральній кімнаті, а вночі прийдуть в номер.

Їжа

Перебуваючи не вдома, точно дізнатися, що буде їсти ваша дитина, важко, але з цієї ситуації є вихід. В Готелях часто є  спеціальний дитячий стіл, тільки не забудьте дізнатись про його точну наявність.  Але хоч дитячий стіл і є в готелях це не означає, що він підійде вашему маляті. По-перше, цей стіл розрахований на дітей, у яких вже є зуби. По-друге, ніякий він не спеціальний: фрикадельки, йогурт, морозиво. У курортних магазинах звичне для наших дітей харчування найчастіше відсутня. Різні види можуть не підійти через різний склад і жорсткість води. Декого рятує млин. Малюку можна розмелюють їжу для дорослих. Що стосується походів всією родиною в ресторани, то тут проблем немає. На європейських курортах з дітьми пускають скрізь, окрім ресторанів аля карт (клубного типу), які працюють вечорами. На вході в такі заклади зазвичай висять попереджувальні таблички.

Tagged ,