Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

А Ви не були на Таїті?

Ви напевно не схожі на товстого кота з відомого мультфільму, який ліниво протягнув: «Таїті, Таїті … Нас і тут непогано годують!». Ви-то, швидше за все, розумієте, що в далекі країни їдуть за новим повітрям, ідеями, дослідженнями місць, народів і, звичайно ж, натхненням! Ось Таїті і інші острови Французької Полінезії (а їх більше сотні!) – Прекрасне місце для пошуків натхнення.

Яскрава і прекрасна тропічна природа з її кокосовими пальмами і бананами, європеїзовані міста і відмінно розвинена туристична індустрія, море можливостей ознайомитися з самобутньою культурою аборигенів Полінезії … Французька Полінезія хороша тим, що подарунки рідним і близьким вибирати дуже легко і приємно. Головне, є з чого вибрати!

Одна з основних галузей економіки Французької Полінезії – видобуток перлів. Перли там дуже дорогий, зате найкрасивіший – кажуть, що такий великий чорний перли є тільки там. Швидше за все, Ви відвідаєте Музей чорного перлів і спеціальні ферми, де ці перли вирощують, і саме там Вам розкажуть, в чому секрет цих перлин. Справа в тому, що тільки біля берегів Полінезії водяться особливі устриці – Маргарити – колір черевця у яких темно-сірий, вони і стають творцями цих диво-перлин. Адже це чудовий подарунок для жінок будь-якого віку та сімейного стану! Тільки не купите випадково підроблений перли.

Ще один прекрасний подарунок для жінок – парео. Звичайно ж, зараз купити або зшити парео – не проблема. Продають їх у всіх країнах світу і в деяких навіть – від відомих дизайнерів. Але саме полінезійські парео – автентичні. Адже Французька Полінезія – батьківщина парео. Так що дюжина цих витончених пляжних убрань з різнокольоровими малюнками в етнічному стилі просто зобов’язана зайняти своє місце у Вашому валізі і порадувати коханих жінок на батьківщині.

Одним із символів Французької Полінезії є квітка тіарі або, як його ще називають, Гарденія таїтянська. З цією квіткою пов’язане безліч традицій і повір’їв. Практично кожен полінезіец носить за вухом цю квітку (чоловіки – бутон, а жінки – розкрився квітка; ну так, все бачили полотна Гогена). Поки європейці не познайомили полінезійців з годинником, ті визначали час по розкрилися квіткам. Як говорить місцева легенда, пелюстки тіарі – це п’ять пальців долоні дівчини, яка була закохана в сина короля, але померла тому, що їй не дозволили вийти за нього заміж.

Ці пелюстки закриваються на ніч, а вдень знову відкриваються з оглушливим тріском. На жаль, Полінезія – далека країна, і такий букет звідти не довезти … Зате будь-яку жінку порадує чудове ефірне масло, що виробляється з екстракту цієї квітки. Олія з тіарі використовується для зволоження і захисту шкіри, відновлення сухого волосся та позбавлення від лупи. Називається воно «Моною де Таїті» і на хорошому рахунку в косметичних засобах і виробництві духів. Подарунковий набір полінезійської косметики з цим маслом, парфуми, кілька флакончиків ефірного масла допоможуть Вашим подругам і друзям зберігати молодість і красу, подарують справжній аромат Полінезії.

Таїті (таіті)

Дуже популярні у туристів етнічні сувеніри та аксесуари, які теж стануть прекрасним подарунком. Полінезійці майструють прикраси, домашнє начиння, статуетки. Зроблено це все з різних матеріалів: черепашок, перламутру, кістки. Але фахівці запевняють, що саме вироби з дерева особливо хороші, адже полинезийская національна різьблення по дереву не має собі рівних. Саме серед цих виробів знайдеться «що-небудь для кухні» у подарунок мамі, бабусю, свекрухи або тещі, сувеніри та статуетки у подарунок друзям, колегам і начальству, і стильні прикраси для коханих чоловіків.

Полінезійці прекрасні тим, що не забувають своїх традицій і звичаїв. Особливу роль в цих традиціях грають національна музика і танці. Сучасна музика Полінезії представляє собою гримучу суміш з народних полінезійських мотивів, французького шансону і американського попа. Диски з записами цієї унікальної еклектики, мабуть, порадують Ваших друзів-меломанів.

Якщо у Вас друзі музиканти, то вони неодмінно оцінять полінезійські музичні інструменти. Наприклад, традиційний місцевий барабан, який називається «паху». Або духовий інструмент – морська мушля «пу». Ці інструменти стануть приводом для веселого дозвілля або прекрасним прикрасою інтер’єру для тих, хто грати на них не вміє.

Таїті – не тільки батьківщина парео, а й місце, де придумали татуювання. Для жителів островів татуювання було обов’язковим атрибутом: вона інформувала інших жителів острова і соціальний статус і походження людини. У європейців ж вона – просто символічна прикраса. Яке, до речі, Ви можете подарувати і собі, якщо наважитеся:)

Можливо, Ви вважаєте, що найкращий подарунок друзям – переконати їх самих з’їздити на Таїті. У цьому випадку подаруйте їм репродукції шедеврів Поля Гогена, який провів на райських островах останні роки життя. Помилувавшись на танці таїтянок, Ваші друзі напевно захочуть на власні очі побачити квітку тіарі, поплавати з скатами і захопитися безпосередністю та щирістю корінних жителів островів Французької Полінезії. Гарних Вам подарунків та щасливих спогадів!

Джерело:gift-country.info

Tagged