Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

Відпочинок в Хорватії: Острів Брач ??- на відпочинок в будь-який час року

Хорватія складається з двох частин. Першу складає материк, а другу – величезна кількість чудових островів, яких більше тисячі. Багато з островів нежилі або населені невеликою кількістю людей, а інші є відомими курортами, на яких щорічно проводять відпочинок в Хорватії сотні тисяч туристів. Одним з таких курортів є острів Брач.

Це найбільший острів з усіх, які оточують Хорватію, а в Адріатичному морі він третій за величиною. Острів Брач загальною площею майже 400 квадратних кілометрів покритий сосновими лісами, виноградниками і оливковими гаями. Тут по-особливому роблять вино, а також готують страви з риби і морепродуктів. На острові дбайливо зберігаються багатовікові традиції, в тому числі кулінарні. Туристи, які купують тури до Хорватії, можуть оцінити по достоїнству деякі з них.

Чим ще приваблює острів Брач туристів? По-перше, вирушаючи сюди, ви можете не боятися, що потрапите в смугу поганої погоди. Цей острів є місцем, де погодні умови, як ніде, сприяють пляжному відпочинку. Кількість сонячних годин на рік обчислює величезним числом – три тисячі!  Туристичний сезон займає весь рік, а тому приїхати на відпочинок у Хорватію можна в будь-який час, хоч зимою, хоч влітку.

Острів Брач відомий своїми просторими гальковими і піщаними пляжами, а також родовищами незвичайного за кольором вапняку – білого каменю, який використовується при будівництві величних споруд по всьому світу. Серед них знаходиться і Білий Дім у США.

Визначною пам’яткою острова є глаголичні камені під назвою “пустеля Блаца”, а також Драхоніва печера. Остання особлива тим, що в ній знаходяться витесані з каменю барельєфи. Не можна не згадати і найвищу вершину всіх хорватських островів, яка перебуває саме на острові Брач. Вона називається Видова гора і становить у висоту 778 метрів. З материковою частиною країни острів з’єднаний двома поромними лініями.

Найчастіше відпочинок в Хорватії на острові Брач туристи проводять в курортному центрі Бол. Він знаходиться в південній частині острова. Колись Бол був звичайною рибальським селом. Самий популярний пляж курорту – “Золотий ріг”. Це мис з гальки, який виступає в море. Він змінює форму залежно від напрямку вітру та активності морських хвиль. Крім цього на курорті Бол знаходиться кілька готелів, барів, дискотек, ресторанів з місцевою кухнею, два десятка тенісних кортів. Тут створені всі умови для заняття підводним плаванням і віндсерфінгом.

Як дістатися до о. Брач

Дістатись до острова можна із Спліта на поромі, який ходить кілька разів на день. На поромі є бар, відділення для транспортування автомобілів (у нижній частині порома) і відкрита палуба для прийняття сонячних ванн. Вартість проїзду в одну сторону 20HRK, через 1год. шляху ви прибудете в м. Супетар на північному узбережжі острова.

Також в сезон ви можите дістатися до острова Брач на катері, який ходить з Макарска.

Tagged , ,