Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

Гірськолижний курорт Давос, Швейцарія

Найпрестижніший, один з найкращих у світі, найпопулярніший серед екстремалів і високогірний – все це про швейцарський гірськолижний курорт Давос. Швейцарія є лідером серед країн за відвідуваністю в зимовий час.  Гірськолижний і сноубордиський відпочинок в цій країні приносить масу задоволення всім любителям зимових видів спорту. Серед великої кількості курортів, які є у Швейцарії, одну з лідируючих позицій займає Давос.

Гірськолижний курорт Давос - Швейцарія

У Давосі шість районів катання, 99 трас, загальна протяжність яких 320 кілометрів. Деякі з них настільки довгі, що з вершини гори до дна долини можна котитися близько десяти кілометрів, не зупиняючись. Траси славляться не тільки протяжністю, а й розмаїттям рівнів. Тут є відрізки як для новачків, так і для асів. Є навіть маловивчені спуски, такі як Готшнаванг. Невеликими районами, найбільше придатними для новачків, вважаються Піша і Рінерхорн.

Привабливий Давон і для любителів сноуборду, недарма він вважається швейцарською столицею цього виду спорту. На схилах обладнано два сноупарки з покладеними за всіма стандартами трамплінами, хаф-пайп, столами й чотири фан-парки. Особливо часто на швейцарські гірськолижні курорти Європа вибирається в грудні. По-перше, це час відкриття сезону, а, по-друге, наприкінці грудня в Давосі проводиться фестиваль сноуборда, а в середині місяця – Міжнародні дні бігових лиж.

Карта схилів гірськолижного курорту Давос

Дітей, якщо вони подорожують разом з батьками, можна залишити в дитячому саду або з нянею на час прогулянки. А можна допомогти дитині удосконалити свої спортивні навички, віддавши його/її в одну з лижних шкіл. Мабуть, самий приємний сюрприз підготовлений для тих, хто любить багато подорожувати і відкривати для себе кожен день щось нове.

Для всіх, хто проживає в готелях Давосу, передбачений безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Враховуючи, що місто зовсім не маленький – це досить непогана економія коштів, тим більше, коли хочеться поїхати покататися на трасі, підйомник на яку розташований в протилежній стороні від готелю. З визначних пам’яток в Давосі музей німецького експресіоніста Ернста Людвіга Кірхнера з унікальною колекцією картин, Музей зимового спорту, Музей іграшок, Краєзнавчий музей і Музей гірничої справи, церква Іоанна Хрестителя, датована п’ятнадцятий століттям. Хоча, звичайно, більшість сюди приїжджають за розвагами: гірськими і нічними.

Багато хто любить Давос за його нічний блиск, коли не зрозумієш, що виблискує: діаманти розкішних жінок або старовинні вуличні ліхтарі з хитромудрими вензелями. Тим цікавіше прогулятися по місту, насолоджуючись радісними обличчями добродушних швейцарців, вклоняючись з іншими гостями міста і вдихаючи свіже морозне повітря. А якщо ви замерзли, завжди можна забігти в кабачок або ресторан, яких тут безліч на кожному кроці. Вечорами Давос запрошує цінителів прекрасного в театри і концертні зали, куди постійно приїжджають зірки зі світовим ім’ям.

Вдень, якщо комусь можуть набриднути лижі, санки і гори, можна відвідати найбільший у Європі природний каток. Або просто зайнятися шопінгом, адже магазини в Давосі – теж своєрідна пам’ятка. Багато хто спеціально замовляють екскурсійні тури по Швейцарії , щоб поповнити свій гардероб екземплярами з останніх колекцій відомих будинків моди. На такий крок погоджуються навіть чоловіки, адже по магазинах можна походити між спортивними заняттями та іншими розвагами. Зимових туристів Давос починає приймати з другої декади грудня, а закривається сезон наприкінці квітня.