Туристичний путівник
Подорожуй навколо світу

Гірські лижі в Регіоні фіордів

Катання з видом на фіорди
Одні з найбільш захоплюючих дух видів на планеті … Вражаюче спадщина ЮНЕСКО … Безумовна гордість Норвегії … Фіорди своєму розпорядженні до того, щоб їх називали епітетами виключно найвищому ступені. Але одночасно це диво природи є і прекрасним тлом для катання на гірських лижах! Регіон фіордів радо приймає гірськолижників круглий рік – саме такий довгий сезон панує тут.

У цій частині Норвегії знаходиться найбільша кількість льодовиків, а пейзаж являє собою поєднання мальовничих плато з гострими гірськими вершинами. Прибережний клімат зумовлює сильні снігопади , і деколи сніговий покрив сягає 11 м у висоту. Траси підготовлені на найвищому світовому рівні, а гарантія снігу робить ці місця особливо привабливими для зимових канікул.

Літнє катання в Норвегії
Два курорти – Стрін і Фолгефонн Йондале – відкриті для літнього катання на лижах. Як і на інших гірськолижних курортах, траси цього регіону чудово доглянуті, рельєф цікавий і надає непогані можливості для фрірайду. Любителі ж адреналіну зможуть провести час у сноупарку. Інфраструктура обох центрів своєму розпорядженні до родинного відпочинку.

У порівнянні з популярними альпійськими курортами, місцеві не так масштабні, але тому і схили їх не настільки багатолюдні. Фактично, траси зовсім вільні протягом тижня. Це відмінний шанс неквапливо спускатися, насолоджуючись краєвидами, працювати над технікою або вчитися кататися!

Великий простір дуже підходить для катання на бігових лижах . Але якщо є в наявності або взяти в оренду спорядження для скі-туру, то можна опинитися в зовсім безлюдних місцях на тлі незайманої природи і скотитися вниз прямо до фіорду! Безумовно, поїздка сюди не обійдеться без екскурсій по затишних маленьким містечкам, а також популярному круїзу по фіордах в оточенні заледенілих і покритих снігом гірських вершин.

Курорти
Для якісного гірськолижного катання необхідні добре підготовлені схили і відмінний сніг. Регіон фіордів, крім ідеальних трас і сильних регулярних снігопадів , славиться ще й незабутніми пейзажами. Курорти тут невеликі, багато з них обладнані лише кількома бугельні підйомники. Тому вони користуються особливою популярністю у сімей з дітьми, початківців та бажаючих вдосконалити техніку катання. Але розташування та інфраструктура цих центрів відпочинку дуже зручні, оскільки поруч завжди знаходиться невелике містечко з готелями, ресторанами, кафе і магазинами. Там можна розслабитися і добре провести час після катання.

Гірські лижі в Норвегії в регіоні Фіордів

Скі-тур і фрірайд
Приголомшливо красиві місця Норвежських гір і незайманий сніг чекають перших слідів! Оптимальні напрямки для скі-туру та фрірайду – це регіон Румсдал, гірське плато Йотунхейм, Суннмерскіе Альпи і льодовик Йостедалсбреен. Обов’язково потрібно звернутися до послуг гірського гіда з UIAGM, щоб він показав найбільш снігові, живописні та захоплюючі маршрути. Особливі враження від цієї подорожі можна отримати, якщо частину його зробити по фіорду. Чудовим завершенням туру стане традиційний вечеря на борту судна після підбадьорливої лижної прогулянки.

Можна відправитися і самостійний sky-тур, але тільки за наявності достатнього досвіду і навичок. У даному випадку знадобиться серйозне екіпірування, що включає в себе: лижі, лопату, лавинний щуп, біпер, карту, КОМПАСС і Gps. При цьому необхідно володіти знаннями лавинної безпеки, вміти «читати» погоду і добре орієнтуватися в горах.

Бігові лижі в Норвегії
Різноманітність рельєфу тутешніх місць приємно дивує і підходить як для спусків по добре підготовленій лижні й внетрассового катання, так і для різних стилів бігових лиж. Будь-яка прогулянка буде супроводжуватися неодноразовими зупинками в приголомшливо красивих місцях, адже це відпочинок в оточенні медитативних фіордів, застиглих озер і величних льодовиків.

Саме тут регулярно проходять змагання з бігових лиж міжнародного масштабу, наприклад Чемпіонат світу серед юніорів. Цьому сприяють довгий сезон і стабільний сніжний покрив. Навесні і влітку катання не припиняється: льодовики і високогірні траси, наприклад Согнефьелле, відкриті до пізнього червня!

Джерело: www.visitnorway.com

Tagged