Капсульний готель

Капсульний готель – один з варіантів японських готелів, – невеликі спальні комірки, розташовані один над одним. Знаходяться в основному біля великих вокзалів або поруч з розважальними районами. Першим капсульним готелем був капсульний готель міста Осака, розроблений Кісі Куракавой і відкритий 1 лютого 1979 року в районі Умеда. Опис. Вигляд всередині капсули. Кімната в капсульному готелі являє собою капсулу розміром приблизно 2 метри на 1 метр на 1,25 метра. Цього розміру достатньо, щоб спати, дивитися телевізор або читати.Капсули розташовуються поруч один з одним у два яруси. Конфіденційність забезпечується фіранкою або дверима зі скловолокна у відкритому кінці капсули. Багаж мешканця готелю, зберігається зазвичай у шафці, розташованій недалеко від капсули. Туалети також розташовані окремо і є спільними. Такий стиль розміщення мешканців в готелі популярний в Японії, але за її межами популярністю не користується. Більшість мешканців – втомлені бізнесмени, які не бажають здійснювати далеку поїздку додому від місця роботи або нетверезі громадяни, які побоюються за різних причин їхати додому. Ці готелі досить дешеві в порівнянні з іншими японськими готелями, ціна – 2000-4000 за ніч ($ 21-42, € 16-31, 15-29).Найбільший капсульний готель – «Грін Плаза Сіндзюку» у Токіо, в якому 660 номерів розміром 1х2х1 м.

У Росії. Восени 2009 року керівництво московського міжнародного аеропорту Шереметьєво оголосило про відкриття в приміщенні одного з терміналів першого російського готелю капсульного типу «Повітряний експрес». Проте за даними офіційного сайту готель створений за «європейським типом» і нагадує традиційний готель економ класу. Номери 1-3-х місні, площею від 7,5 м до 22м, обладнані санвузлами з душем. Є кілька VIP-номерів.

Цікаві факти. В Японії в капсульні готелі рідко заселяють жінок, оскільки власники готелів відносять їх до джерел шум і неспокію, що може перешкодити чоловічому відпочинку. Проте їм можуть все-таки виділити один поверх, але за умови, що вони не будуть заходити на «чоловічу половину» готелю. Паління в капсульних готелях заборонено.


Рекомендуємо також прочитати: